מענק של רבע מיליון ש"ח לעיריית דימונה על ניהול תקין ברישוי עסקים

עיריית דימונה זכתה במענק בסך רבע מיליון ₪ ממשרד הפנים על ניהול תקין ברישוי עסקים. משרד הפנים קבע כי דימונה מצויה בסף הטוב ביותר בכל מחוז הדרום מבחינת רישוי עסקים.


 

 

בדימונה ישנם 650 עסקים טיעוני רישוי ורק 81 מהם המהווים 14% פועלים ללא רישיון. ואולם, כל העסקים נטולי הרישיון מצויים כיום בטיפול אינטנסיבי על ידי מנהל המחלקה שמשון טל שמסתייע רבות בראש העיר בני ביטון מול משרדי הממשלה השונים כגון משרד הבריאות, משרד הפנים ושאר משרדים רלוונטיים.

על פי דוח של מחלקת הרישוי, העסקים הפועלים ללא רישוי הם כאלה שיש להם בעיות בהנדסה, בעיות מול משרד הבריאות (בודדים בלבד) ואף בעיות הקשורות לשינוי ייעוד, למשל עסק שאמור להיות תעשייתי פועל במתכונת מסחרית, דבר המנוגד לחוק.

לדברי מנהל המחלקה טל, בדרך כלל אורך התהליך להוצאת רישיון עד 30 יום, אולם כשמדובר בבעיות מורכבות שקשה לפשט אותן בתהליך פרוצדורלי רגיל, הדבר נמשך יותר זמן.

עוד מוסיף טל, כי ישנם עסקים שחרגו בבניה ולכן נמנע מהם רישיון העסק, אולם מרגע שהרסו את החריגה, הם זכו לקבל את הרישיון במינימום זמן.

טל מביא כדוגמא עסק למזון בעיר, שרק לאחר הליך משפטי מורכב וכואב בעליו ניאותו להרוס את החריגה ולזכות לרישיון המיוחל.

העובדה שרק 14% מהעסקים בעיר פועלים ללא רישיון, מספר נמוך מאוד משאר היישובים בדרום, לא נעלמה מעיני משרד הפנים, מה שזיכה את דימונה במענק בסך רבע מיליון ₪ לטובת הציבור המקומי.