הונחה אבן הפינה למתחם הטניס בעיר

מדובר במתחם שעלותו מיליון דולר, כאשר אייזנברג תרמה לו 700 אלף דולר ואת היתרה בסך 300 אלף דולר תקצה העירייה.

טקס הנחת אבן פינה ייחודי למתחם הטניס המשודרג שעתיד לקום בקרוב בעיר נערך השבוע במעמד הפילנטרופית היהודייה מארה"ב, ג'ויס אייזנברג, נכדה ניקולס, שחקן הטניס האגדי לשעבר, אנדי רם, ראש העיר דימונה בני ביטון, מחזיק תיק הספורט במועצת העיר, אסי איפרגן, בכירי איגוד הטניס הישראלי, אורחים וחניכים.כזכור, רשות הספורט העירונית בניהולו של המנכ"ל רועי אמנו מובילה את המיזם, וראש העיר ביטון הצהיר כי בעוד כחודשיים יחל תהליך הקמת המתחם שיכלול שדרוג מאסיבי של מגרשי הטניס הקיימים, הוספת שני מגרשים נוספים ושפוץ המתחם.

יחד עם מרכזי הטניס והחינוך בישראל, רשות הספורט העירונית תפעיל חוגי טניס לילדים וילדות, אירוח טורנירים ואליפויות, פעילויות ספורט בקרב בתי הספר ועוד, אומר מנכ"ל רשות הספורט, רועי אמנו.

הטקס השבוע היה טיפה יוצא דופן באשר לא נחפר בור והוטמן בתוכו קלף כמקובל, אלא ראש העיר והתורמת אייזנברג הטביעו את כף ידם על משטח ביטון טרי. 

עוד בטרם הטקס התארחה התורמת יחד עם פמליה גדולה בלשכת ראש העיר וזכתה לקבל ממנו מגן הוקרה על תרומתה לעיר, ולאחר מכן היא סיירה בעיר, כאשר ההתמקדות שלה הייתה בשכונת השחר... אייזנברג גם נפגשה עם ילדים מדימונה ומערד וכן עם מדרכיהם והתרשמה עמוקות מההישגים ומההצלחות.

בדבריו, אמר ביטון כי מבחינתו ענף הטניס איננו ענף של עשירים, לפחות לא בעיר דימונה, ולכן כל מי שירצה ללמוד וליהנות מטניס, גדולים כקטנים, יוכלו לעשות זאת בעלות השווה לכל נפש.

בתום דבריו הסירו אייזנברג וביטון את הלוט מעל השלט המבשר על ההקמה.

הדמיה מתחם הטניס

אבן פינה לטניס.jpe