מתנדב על הקווים

הוא סטודנט, עוסק בחינוך, מתנדב כל חייו, יש לו שלושה ילדים ומייצג בגאווה את העיר שלנו.

 

פרנסיס ברקט, 52, גדל והתחנך בדימונה, כיום גם השתקע בעיר. יש לו שלושה ילדים בגיל ההתבגרות, הגדולה מביניהם חולקת אתו את אותו הסטאטוס - שניהם מחזיקים בכרטיס סטודנט.

 

מגיל מאוד צעיר אהב פרנסיס לעזור ולטפל באנשים ולכן יש לו היסטוריה עשירה בנתינה לאחר. בצבא השתתף בפרויקטים התנדבותיים ובהמשך התנדב להגיע לבתי קשישים בעיר. כיום יש לו שני עיסוקים, מטפל במעון טללים לילדים עם צרכים מיוחדים וחונך מרכז למידה בעמותת ׳שער שוויון׳ המקדמת שוויון חברתי וגיאוגרפי דרך שילוב בין אימוני כדורגל ופעילויות חינוכיות. כפי שניתן להבין את רוב שעות היום פרנסיס מעביר בטיפול וחינוך ילדים, דבר אשר ממלא את ליבו ואת הרצון לקום בבוקר.

 

״יש לי הכול בדימונה, אין לי למה לעזוב״ מספר פרנסיס בהתרגשות ומוסיף:  ״האנשים פה איכותיים, אני אוהב את כולם ואת האותנטיות שהיא שונה מהערים במרכז".

בנוסף לאהבה לעיר, הוא קרוב לעיסוקיו שחלק מהם היא העבודה במעון אליו הוא מגיע כל יום ובקבוצת שער שוויון בבית הספר ׳נווה עמרם׳ שבעיר ושאליו הוא מגיע פעמיים בשבוע, אחר הצהריים, למרכז החברתי ולאימוני הכדורגל עם הילדים. "התוכנית הזו מחזקת את הביטחון העצמי של הילדים ונותנת להם להרגיש שהם שווים. זו השנה השלישית שאני בוחר להתנדב ב׳שער שוויון׳ ובכל שנה מחדש אני רואה את השינויים שהיא מחוללת אצל הילדים מבחינה חברתית ולימודית".

 

מנכ״ל עמותת שער שוויון, לירן ג׳רסי, מחובר מאוד לעיר. בשנת 2012 הוא עבר מירושלים לגור בדימונה כדי לפתוח את הקבוצות הראשונות של שער שוויון  בדרום הארץ. ״לא מפתיע אותי שבסוף אדם כמו פרנסיס מתנדב אצלנו בשער שוויון, הוא הדוגמה הטובה ביותר לאנשים המעולים שיש בדימונה״. הקבוצה בבית הספר ׳נווה עמרם׳ נתמכת על ידי מחלקת החינוך בעירייה ועל ידי ׳דלתות דרור׳ וחברת ׳RedWood׳ שבעליה, אלי דנינו, נולד וגדל בעיר.

 

זו השנה ה-10 שהתכנית פועלת בדימונה, היום כבר יש ארבע קבוצות בבתי הספר בעיר. בנוסף, פועלות בעיר גם תכניות בועטות ומנהיגות קולעת, גם הן של עמותת שער שוויון. סה"כ 6 קבוצות שהן חלק מ-410 קבוצות הפועלות במסגרת העמותה, ממטולה ועד אילת.

 

לפרנסיס בקשה אחת, הוא מבקש להפיץ את אהבת החינם שבוערת בו מהילדות לכמה שיותר אנשים, בתקווה שתהווה דוגמה לקום ולהתנדב.

 

שער שוויון.jpe