דלג לתוכן העמוד
רוצים לדעת עוד? הירשמו לסיור הכרות חינם בעיר

כתבות

חינוך

מערכת החינוך בדימונה מובילה את הנגב ונחשבת לאחת מהטובות בארץ. מערכת החינוך בדימונה משלבת בין מצוינות, ערכים ושוויון. אחוז הזכאים לבגרות בעיר עומד כיום על כ-85%. ייחודיותה ומצוינותה של מערכת החינוך בדימונה הוקרה ע"י משרד החינוך בהעניקו את פרס החינוך הארצי פעמיים ברצף.

דיור

בשנים האחרונות דימונה נמצאת בתנופת פיתוח אדירה. את תנופת הפיתוח מובילות השכונות החדשות אשר מוקמות בימים אלו כגון: שכונת השחר, הנבנית בצידה המזרחי של העיר וצפויה לכלול למעלה מ 3,200 יח' דיור ושכונות הר נוף הצופה על חורשת בן גוריון אשר במרכזה אגם מלאכותי ואמפי תיאטרון.
עיריית דימונה שוקדת כל הזמן על התכנון העירוני לטווח הארוך, ובעשור הקרוב מתוכננות להבנות בדימונה כ- 10,000 יח' דיור. בנוסף נבנים בדימונה פרויקטי מחיר למשתכן רבים המציעים לזכאים דירת חמישה חדרים במחיר של ארבעה חדרים.

תרבות ופנאי

העיר דימונה חיה, נושמת ומאמינה בתרבות.בעיר מגוון רחב ביותר של מוסדות ופעילויות תרבות פנאי לכל רובדי האוכלוסייה. בעיר סינמטק, תאטרון ייחודי, היכל תרבות ,פסטיבלים,הופעות במחירים נוחים, כנסים ואירועים שנתיים, קאנטרי קלאב חדש ואיתו מגוון פעילויות ספורטיביות לרווחת תושבי העיר בניהם בריכת שחיה מקורה וחיצונית, מתחם אימוני כושר, קורס מצילים, שיעורי שחייה לכל הגילאים.

בדימונה מרוויחים יותר!

תושבים המתגוררים בדימונה זכאים זיכוי למס הכנסה בסה"כ של 16%. בנוסף העיר מציעה חינוך לגיל הרך וחוגי העשרה מסובסדים, יום לימודים ארוך, ועוד. כל אלה מאפשרים לכל משפחה בעיר לחסוך, לשפר דיור ולחיות ברווחה.זוג יכול לחסוך עד 60,000 ₪ בשנה.

משפחות צעירות

העיר מונה כ-39,000 תושבים, ביניהם אחוז גבוה של צעירים בגילאי 18-40. צעירים אלו משפיעים על החיים בעיר ויוצרים קהילות רבות של תושבים פעילים בתחומים שונים ומגוונים המאפשרים שיח של עשייה והתחדשות. בעיר פועל מרכז צעירים שתחומי פעילותו סובבים את עולמם של צעירי העיר כגון השכלה גבוהה, תרבות פנאי, קהילה ומעורבות חברתית ועוד.