משפחת עזריאל עלתה ממרוקו ב-1962 לדימונה כל ילדי המשפחה התחנכו בבתי הספר בדימונה.

משפחת עזריאל.jpe

רוב בני המשפחה רוקדים מגיל צעיר והיו חברים בלהקות מחול בדימונה ומחוצה לה, קובי, יוסי, איציק ואילן היו חברים בלהקת סופה במדבר המיתולוגית שייצגה את דימונה וישראל פעמים רבות בארץ ובפסטיבלי מחול בחו"ל.

קובי שהוא האח הבכור, ממייסדי להקת המחול סופה במדבר שהוקמה בסוף 1979 ורקד בלהקה עד לפירוקה, במקביל סיים קובי לימודי הסמכה כמדריך ריקודי עם ועמים בענף הספורט והחינוך באוניברסיטה העברית בירושלים ואף הדריך בחוג ריקודי עם ועמים בדימונה.

קובי השתתף בכל מחזות הזמר של "החוויה הדימונאית" וחגיגות העשורים לדימונה ובהמשך שימש כמנהל מקצועי של החוויה הדימונאית.

כבר אמרנו שכמעט כל בני המשפחה רקדנים כאן המקום להזכיר את נסים שבמסגרת שירותו הצבאי גם רקד בלהקת חיל האוויר ובלהקה איילות הנגב והשתתף בחגיגות החמישים לדימונה.

יוסי ז"ל לאחר שנפרד "מסופה במדבר" עבר לרקוד בלהקת שלום 80 הידועה והמוכרת.

יוסי עזריאל זל.jpe

אילן אחרי" סופה במדבר" עבר לרקוד בלהקת" ענבל" לשנים רבות ואף היה סולן הלהקה, בהמשך הקים את מופע דולביט ויותר מאוחר הגה והרים רעיון המופע הבינלאומי "אלומיניום "וכיום יזם ומפיק מופע עוד יותר מרהיב ביופיו שרץ בכל הארץ " VENTO".

איציק עד לא מכבר ובמשך שנים הופיע בארץ ובחו"ל במופע הדולמן (מופע איש הבובות).

מאיר עסק באומנות ובעבר בצעירותו הדריך אומנות במועדון בית אפריים היום מאיר ממשיך לפסל וחבר באגודת הפסלים בארץ

עד כה הזכרנו רק את תרומת העזריאלים למחול.
צריך לציין את תרומתו הרבה של יוסי ז"ל שהיה רכז התרבות במתנ"ס ובהמשך בעירייה ושכינויו היה "מר תרבות" שקידם מופעים, טקסים, פעילויות והפקות רבות כמו פסטיבל הקולנוע הארצי ועוד.

קובי שימש גם כחבר הנהלת המתנ"ס וחבר הנהלת היכל התרבות במשך שנים. בעבר היה רכז מועדון הנוער העובד ובתקופת לימודיו כסטודנט ריכז את מועדון הצעירים של ההסתדרות, במסגרת אחד מתפקידיו בחברת רותם היה אחראי גם להפקות אירועים גדולים וקטנים כאחד בחברת רותם מהם נהנו גם העובדים מדימונה ובני משפחותיהם.

אם התרשמנו מתרומת הבנים הרי צריך לציין גם הדור השלישי לבית עזריאל המשיך בעשייה.

עדי הייתה חברה בלהקת" סופה במדבר" המתחדשת ובלהקת השירה "דימיונה".
עוז אסייג במופע "קרקס וירטועוז", רעות עזריאל כוריוגרפית ומורה למחול מודרני ומחול יצירתי במתנ"ס דימונה, ורועי קורקין במופע ראפ ובימים אלה מופיע על במות בארץ.

תודה למשפחה יקרה שהטביעה את חותמה בתרבות העיר דימונה ובתרבות הארצית וממשיכים להנחיל לדור הבא.