קבוצה בת 30 חברים בראשות בכיר מקמ"ג התארחה בדימונה

מדובר בביקור וסיור התרשמות ולמידה * את הקבוצה ליווה – הדריך וסיפר את סיפורה של העיר והמערכת מתי חיון מדוברות העירייה.

השבוע ארחה העיר דימונה קבוצה של 30 אנשים, קבוצה מגובשת, שלמדו יחד בעבר והם בקשר מתמיד. מידי שנה חברי הקבוצה הצפונית המגובשת קובעים יעד ללימוד ולהכרה מקרוב. הפעם הקבוצה בהובלתו של מוטי לייבוביץ' – חבר בכיר מהנהלת קמ"ג קבעה את מקום הלימוד: דימונה. למוטי לייבוביץ' היכרות קרובה עם ראש העיר דימונה בני ביטון, שפינה את שעות הבוקר לקבלת פנים של חברי הקבוצה.

הקבוצה התקבלה באולם המליאה, שם צפו בסרט דימונה לאן ובפרויקטים עתידיים, דימונה אז והיום. החברים שאלו שאלות וגם זכו לתשובות, מפי ראש העיר בני ביטון.

מתי חיון – מדוברות העירייה, איתו ראש הקבוצה היה בקשר דאג לתכנון של יום הביקור, תוכנו, ואחרי הביקור ליום המתוכנן של הקבוצה הצפונית בדימונה.

עם תום הברכות וקבלת הפנים במליאה, יצאה הקבוצה לסיור בעיר בליווי של מתי חיון.

הסיור כלל, ביקור בבית הראשונים עם הסבריו המאירים והמחדשים של מתי חיון על השנים הראשונות של העיר דימונה שנות ההקמה, בית יד לבנים וזיקתו לבית הראשונים, וכן הסיפורים מאחורי חלק מהדמויות הן ביד לבנים והן בבית הראשונים של דימונה.

מבית הראשונים וסביבתו, הגיעה הקבוצה הצפונית לביה"ס התיכון ע"ש זינמן – שם התוודעה לכיתת הרובוטיקה והישגיה המחוזיים. הארציים והבינלאומיים.

בהנחיית המנטורית והמורה של המדינה אתי יצחק.

הקבוצה הצפונית, אכן גילתה עניין התלהבות ושיבחה את ההישגים של דימונה והנהגתה וכמובן את ההישגים החינוכיים של קבוצות הרובוטיקה של זינמן.

משם הגיעה הקבוצה והתוודעה מקרוב לקהילת העבריים, אורח חייהם, מינהגיהם, חיי הטבעונות שלהם, עיסוקיהם והסבריו המעניינים ותשובותיו של אלימלך (מדריך מטעם הקהילה העברית). את הביקור בקהילה – חתמה הופעתו של האמן בן הקהילה "יונתן התותח" שסחף בשיריו את חברי הקבוצה.

בתום הסיור בקהילת העבריים, יצאו חברי הקבוצה ולמדו על חלק ממיזמי הבנייה וההתפתחות של דימונה ויום הביקור נחתם בסיור והסברים באגם דימונה וסביבתו המתפתחת.

חברי הקבוצה הביעו את הוקרתם ותודתם במסרונים שנשלחו ע"י מוביל הקבוצה מוטי לייבוביץ', לראש העיר ולמתי חיון – שהדריך וליווה אותם בביקורם כאן.

מסרונים שמעבר לתודות הביעו התפעלות, התרגשות והתפעמות מההתפתחות והחידושים שנגלו להם כאן בדימונה.