הוותיקים של דימונה

מציגים קשר בין-דורי, ביניהם ובין נכדיהם

השבוע התקיים בבית הספר אלפסי יום "הסבבא" שמטרתו להציג קשר בין דורי בונה ומחזק בין וותיקים לנכדיהם.

את האירוע – יום "הסבבא" – כיבד בנוכחותו רה"ע בני ביטון שברך על היוזמה – וביקש להפוך אותה למסורת לכל בתיה"ס. אומנם לא מכבר נחגג יום המשפחה

בישראל, אך הוותיקים בדימונה, סבים וסבתות לתלמידים בביה"ס הממ"ד אלפסי הוכיחו כי כל יום בשנה – ראוי לחגוג אותו כיום המשפחה.

המוטיב הזה הוא שהנחה והוביל לחיבור בין מס' גורמים כמו האחראי ויועץ רה"ע

לענייני וותיקים מתי חיון, יחד עם הדס ועקנין יד ימינו, וביה"ס הממ"ד אלפסי הנהלתו וצוות המורים שלו, ו"חיבורים" – מרכז המשפחה, צוות ביה"ס גייס את הסבים וההורים של תלמידי ביה"ס ששמחו להגיע לפעילות בין – דורות יחד עם ילדיהם ונכדיהם.

האחראים לאזרחים וותיקים יצרו קשר עם חברת "איקס עיגול" ואלה הגיעו ופרסו בשטח ביה"ס מגוון של משחקי ילדים, בגדלים ענקיים וכך ראינו איך סבים רוכנים עם ילדיהם ונכדיהם משתפים פעולה ומתחרים זה בזה במשחקים כמו דוקים, הרכבות, דמקה, 7 אבנים ועוד, ועוד...

לפני כן שמעו הסבים וההורים הרצאה בנושא חשיבות הקשר המשפחתי, הקשר הבין דורי ולאחר מכן זיכו הנכדים את הסבים והסבתות בשי צנוע ומתוק המביע אהבה אינסופית והדדית של הילד להוריו ולסבו ולסבתו.

כאמור רה"ע בני ביטון בסיום ברכתו הפתיע את הנהלת ביה"ס, ההורים, הסבים והסבתות לילדי ביה"ס אלפסי כשהכריז שבשנה הקרובה – יחלו לבנות את "אלפסי" החדש בשכונת השחר.

ולשאלה מה יעשו עם המבנים הקיימים, ראש העיר בני ביטון הוסיף להפתיע בתשובתו, כשענה -  שהמקום ישמש בית יהודי צפון אפריקה על כל המשתמע ממנו. מעין מוזיאון יהודי ליוצאי צפון אפריקה, מוזיאון שירכז בו את המסורת,

המגוונת, כלים, תרבות ואפיונים של הקהילות יוצאות צפון אפריקה.

כך תמיד התלמידים יחד עם הוריהם וסביהם יהיו קשורים בעבותות למסורת ולנוסטלגיה של ארצות המוצא, שא"י יודעת להכיל מחד להאדיר ולשמר מאידך.