פותחים את שנת הלימודים עם חינוך לחיים

השקת מהלך חינוכי משמעותי שיקדם פעילויות חינוך בלתי פורמליות לילדים ובני נוער בעיר


 

ביום ראשון האחרון, 10.09, התקיימה השקה חגיגית של מהלך חינוך לחיים בדימונה. בשנים הקרובות תוביל העיר לצד קרן רש"י, בניית תשתיות וקידום פעילויות חינוך בלתי פורמלי בקרב ילדי ובני הנוער בעיר.

ההשקה נערכה במעמד הנהלת העירייה, מנכ"לית קרן רש"י, מיכל כהן, צוותים מקצועיים מקרן רש"י, מנהלות בתי הספר בעיר ובכירים מהמגזר העסקי.

המגמות החברתיות והכלכליות לצד המציאות המשתנה בעולם התעסוקה, מציגות תמונה מאוד ברורה והיא – צורך בחינוך שמשלב בתוכו ערכים, זהות, כלים ומיומנויות מאה 21 לילדים ולבני הנוער. חוגי העשרה, השתתפות בתנועות וארגוני נוער, חוגי ספורט, אומנות ועוד, נמצאו כבעלי השפעה מכרעת בפיתוח המסוגלות האישית והצלחתם העתידית של ילדינו. חוסן רגשי ואישי,  עבודה בצוות, ידע, למידה, תחושת שייכות  - כל אלה ועוד, מחזקים יכולות וכישורים אישיים, מקדמים מוביליות חברתית והינם חלק בלתי נפרד מפעילויות חינוכיות בלתי פורמליות.

המהלך היישובי שהושק בדימונה מהווה חלק ממהלך לאומי רחב שהשיקה קרן רש"י ברשויות נוספות ומטרתו בין היתר, להרחיב את הפעילות הקיימת ולהגדיל את השתתפותם של ילדים ובני נוער במסגרות חינוך בלתי פורמלי.

הנהלת העירייה שיתפה במפגש, על  מערכת החינוך הנפלאה של דימונה, בין היתר על כך שהיא זכתה שלוש פעמים בפרס החינוך הארצי, שדימונה היא העיר הראשונה בישראל שחתמה על הסכם עיר אקדמית עם אוניברסיטת תל אביב וכן על כך, שרק בתחילת השבוע פורסמה טבלת היישובים עם זכאות לבגרוות ודימונה התברגה בין עשרים הראשונים מתוך 257 יישובים עם ציון של 87.6%.

מיכל כהן, מנכ"לית קרן רש"י: "הרשות המקומית היא הגורם המשמעותי ביותר ליצירת  הזדמנויות ולשיפור חייהם של התושבים. הידע הפורמלי שנלמד בבית הספר נדרש אך לצדו, חשוב לתת מקום לפעילויות שיקנו מיומנויות וכישורים אישיים ובין אישיים, הנמצאים בחינוך בלתי פורמלי. אנו שמחים על השותפות ורואים במהלך חשיבות רבה לקידום מוביליות חברתית בפריפריה הישראלית".