מתי חיון, פרישה

חרש חרש, בהתארגנות סמויה, שנודעה ליחידים החליטו חברים לעבודה להפתיע את מתי (מתתיהו) חיון לרגל יציאתו לגמלאות.

החברים בעבודה שמרו בסוד את עניין ההתארגנות והמארגנים (מאיר חזן+ עמוס שריג + זהבה וענונו) בשיתוף רעייתו של מתתיהו, שאף היא דאגה בדרכים לא דרכים להסתיר זאת ממנו ולהביא אותו הישר למסעדת "וייה" "VIA", בחינת כל הדרכים מובילות לויה. וכך יחד יצרו את אלמנט ההפתעה בכל מיני סיפורי "כיסוי" שלא העלו את חשדו של מתי מהדוברות, שמשהו נרקם מאחורי גבו.

המארגנים ורעייתו אסתר דאגו להזמין את חבריו הוותיקים אלה שלמדו אתו בנעוריו, ואלה שעבדו אתו ו/או החליפו אותו בתפקידים או להפך, שהוא החליף אותם כמו יעקב מרציאנו (מנהל בי"ס אלפסי לשעבר), חבריו לעבודה בעיריית דימונה. וכמובן חתנו וילדיו שידעו לשמור בסוד את ההתארגנות.

בשבוע שעבר כאשר הכול היה מוכן, הובא מתי ע"י אחד מילדיו למסעדה, שם נדהם לגלות את בני משפחתו מדימונה, חבריו מהעבר וחבריו כיום משנות עבודתו בעיריית דימונה.

מאיר חזן – הנחה בחן את מהלך הערב שכולו היה לכבודו של מתי חיון.

בירכו מ"מ רה"ע ארמונד לנקרי – שציין שבאחד מתקופת התמודדותו לבחירות יו"ר מועצת עובדים בים – המלח, את הקמפיין עד לבחירתו הוביל בצנעה, מתי חיון. בירך גם סגן רה"ע אריאל ללוש שהעלה זיכרונות ממתי חיון – כדוברו של האב – גבי ללוש ז"ל.

יחיאל צרויה – סגן רה"ע – בירך והבליט את דמותו של מתי חיון כמורה בתקופה שבה הוא (צרויה יחיאל) היה תלמידו בתיכון אפלמן.

רה"ע בני ביטון – הוסיף ברכה והפליג בשבחו של מתי חיון – לאור תקופת ההיכרות ארוכת השנים עת מתי שימש כדובר ואילו בני – היה עוזרו של רה"ע המיתולוגי של דימונה, גבי ללוש ז"ל. והוסיף שבוודאי מתי ימצא את הדרך להמשיך ולתרום לקהילה הדימונאית ולדימונה בדרכו הייחודית השקטה והיעילה.

הבן מושיקו – הוסיף ברכה ייחודית ומקורית בשם המשפחה, הקרובים, והנכדות.

את הערב הנעים בשיריו הנעימים והשקטים מיכאל דהן, זמר שצד את עינו של עמוס שריג בסיור שערכו עובדי המנהל הכללי של העירייה בשוק מחנה יהודה, ונראה ששם כבר החלה להירקם תכנית מסיבת הפרישה לגמלאות של מתי.

חיון, 67, הינו דמות בולטת ומוכרת בעיר דימונה בשל שלל תפקידיו לאורך עשרות שנים, ביניהם מורה ומחנך, מנהל בית ספר, דובר עירייה, ראש המועצה הדתית ולאחרונה אף בכיר מאוד בלשכת הדובר במקביל לתפקידו כממונה על המשרד לאזרחים ותיקים בעירייה.

חיון נחשב לבר אוריין במקרא ולידען גדול הן בהיסטוריה של ארץ ישראל והן בהיסטוריה של העיר דימונה. הוא נמנה בין מקימיו ומייסדיו של בית ראשונים בעיר. חיון הוא נעים הליכות, סבלני וסובלני ומסביר פנים לכל אחת ואחד.