סיור קפה אונו

קבוצת ניצולי שואה מקריית אונו – הגיעה השבוע לעיר דימונה לביקור וסיור.

הקבוצה נקראת קבוצת "קפה-אונו", כמו הקבוצה הדימונאית מבית האבות "קפה -

אירופה", וחבריה נפגשים מידי יום במועדון מקומי בקריית אונו, מועדון אותו מנהלת ביד רמה הגב' איילה צח.

זו האחרונה יצרה קשר עם לשכת הדובר בעיריית דימונה, והתעניינה בסיור בעיר ואתריה מסביב.

מתי חיון מדוברות העירייה, נרתם למשימה, נענה לבקשת הקבוצה והמנהלת שלה, ותכנן מקומות ביקור לקבוצה, מקומות שיצרו עניין רב אצל חברי הקבוצה, ביניהם אנשים בגילאים מתקדמים שעמדו במשימות שכללו הליכה (חרף מגבלותיהם), חלקם אף הגיעו עם המטפלות שלהם.

הקבוצה בניהולה של איילה ובהדרכתו של מתי חיון התחילה את הסיור ביד לבנים ובבית הראשונים של דימונה, שם למעשה חבריה התוודעו וחוו את היסטוריית ההקמה של העיר דימונה, וסיפורי ההקרבה של בניה (ביד לבנים). משם סיירו בעיר, סיור שמלווה בהסברים, ומענה לשאלות הקבוצה.

יש לציין שהקבוצה נהנתה מכל רגע מהעיר דימונה המתחדשת והמתפתחת.

משם הוביל חיון את הקבוצה לאתר ממשית, הסביר את ההיסטוריה של העיר העתיקה שהוכרזה ע"י "אונסקו" כאתר מורשת עולמית "ממרחב דרכי הבשמים" שאתר ממשית חלק ממרחב זה. שם סיירה הקבוצה באתר וקיבלה הסברים על העיר.

יש לציין שהקבוצה, או נכון יותר המבוגרים שבתוכה, עשו מאמצים ראויים לציון, ירדו בליווי הליכוני העזר שלהם, ולא ויתרו על הסיור ונקודת התצפית הגבוהה המשקיפה על העיר ונחל ממשית.

כאן בממשית נערכה מסיבת הפתעה לאחת מחברות הקבוצה שחגגה באותו יום יום הולדת. משם חזרה הקבוצה לדימונה לארוחת צהריים ובתום הארוחה, נמשך הסיור בעיר, כשהוא מסתיים באגם דימונה ובשכונות הצפוניות שהרשימו מאוד את קבוצת קפה אונו.

הקבוצה ומנהלתה איילה צח הודתה למתי חיון מדוברות העירייה שדאג להשאיר לכל חברי הקבוצה שי צנוע - מחזיקי מפתחות של אגם דימונה וסמל העיר דימונה.