כנס מנכ"לים

ראש העיר דימונה, בני ביטון, בפאנל "ישן מול חדש" - תפיסות ניהול בשלטון המקומי: דימונה עברה מהפכה ב-6 שנים אחרונות וכיום היא מהערים המתפתחות שאין לה גרעון ומקבלת פרס ניהול תקין

"קיבלנו עירייה עם גירעון של 25 מיליון ש"ח כל שנה והמדינה לא נתנה מספיק כסף. בשנים אלה הצלחנו לאזן את המערך הכספי ולכסות את הגרעון. באמצעות הגדלה משמעותית של הכנסות הארנונה מהקריה למחקר גרעיני מ-5 מיליון ₪ ל- 22 מיליון ₪. בנוסף שדה התעופה נבטים אשר מוניציפלית שייך לעיר דימונה, מכניס היום 33 מיליון ₪ בשנה לדימונה וליישובים הסמוכים ועוד. רשויות צריכות להתנהל כלכלית. אני מציע לכל ראש רשות – לא להיות בגירעון".

עוד אמר ביטון במסגרת הפאנל: "נחזיר את הרכבת לפאתי דימונה, בנוסף קיים תכנון להקמת דיסנילנד בעיר, כבר יש יזמים להקמתו ולהערכתי לאחר הבחירות נקצה להם 2000 דונם. הסוד לפיתוח ערים כמו דימונה ובכלל – הוא להקשיב לתושבים ולפתח את העיר. ראשי ערים טובים מפתחים את הערים שלהם".

בנוסף הצטרף ביטון לקריאתו של יו"ר מרכז השלטון המקומי וראש העיר מודיעין חיים ביבס במסגרת הכנס לסגירת תאגידי המים. "זו שערורייה" אמר ביטון, "הקמת התאגידים הייתה טובה לפרק זמן מסוים".

בכנס השנתי שנושאו "המנכ"ל בעידן החדש", השתתפו כ-140 מנכ"לים מכלל הרשויות והמועצות המקומיות ו-10 ראשי רשויות, והוא התקיים מיום ראשון עד יום חמישי ה-5 בספטמבר בעיר אילת.

במסגרת הכנס התקיימו הרצאות ופאנלים, בהם לקחו חלק בכירי השלטון המרכזי והמקומי והוא שילב בין תכנים מקצועיים הקשורים לעבודתו של המנכ"ל בשגרה ובחירום, לבין נושאים הקשורים לראשי הרשויות כמו תפיסות ניהול, הסכמי הגג ומחירי הדיור ואתיקה בשלטון המקומי.