קצב העבודות לבניית הקניון הואץ

לשטח הוכנס עוד מנוף * הערכה אופטימית: כבר במחצית השנה הבאה הבנייה תושלם

חלום כפול בתקופה של עשור ומחצה: העבודות לבניית הקניון החדש בתוך העיר דימונה נמצאות בעיצומן. האופטימיים ביותר מאמינים כי הקניון ייפתח הרבה לפני המועד שנקבע בשלהי שנת 2020.

הקניון החדש בדימונה מעורר התרגשות וציפייה גדולה בקרב התושבים. הקניון יתפרש על שטח של 14 אלף מ"ר עם לא פחות מ-40 חנויות ומסעדות של הרשתות הגדולות והמובילות בישראל.

כזכור, במשך כמעט שלושה עשורים עמד המקום שומם ותכניות להקמתו עלו בתוהו. כבר כשנבחר בקדנציה הראשונה שלו כראש עירייה בבחירות בשנת 2013, החל בני ביטון להאיץ את התהליכים שיביאו להקמתו של קניון חדש ומוביל, ואכן החלום עומד להתממש בזכות חברת י.ח.דמרי שנכנסה במלוא העוצמה לשטח בקצב עבודות קדחתני כאשר קומת החניון כבר הולכת ונבנית.

ראש העירייה, בני ביטון, ממתין בקוצר רוח לפתיחה וסיפר :"כשנפגשתי לראשונה עם יגאל (בעלי חברת י.ח. דמרי) לפני חמש שנים וגלגלנו את הנושא, יגאל אמר לי מפורשות 'אני אבנה את הקניון כאן ויהי מה' והוא צדק. יגאל התחייב כי עד לשלהי 2020 הקניון יעמוד על תילו, אבל לפי קצב העבודות במקום תושבי דימונה ובכלל יזכו ליהנות ממנו הרבה לפני".

ביטון, מדבר על ניסיונות בעבר לבנות קניון ואומר: "הקניון העתידי הוא פיצוי על עוגמת הנפש שנגרמה לתושבים בשלושים השנים האחרונות שבהן הקניון היה 'תקוע'. אבל היום אנחנו צריכים לשמוח על הבנייה וההתקדמות, על כך שהקניון ייתן עוד זריקת מרץ לפעילות השוקקת בעיר, יעסיק מאות עובדים וייתן פרנסה למאות משפחות. אני מאמין ומקווה, כפי שציינתי, כי בקרוב מאוד נוכל כולנו לברך שהחיינו".

בשבועיים האחרונים, לטובת קצב הבנייה, הוכנס למתחם הקניון העתידי עוד מנוף, והעבודות נכנסו להילוך חמישי. כך שמאוד ייתכן כי בניית הקניון תסתיים הרבה לפני היעד המקורי שהוצב לו, ושאפשר כבר עתה להכין את הסרטים והמספריים.