הדו"ח שהביא לתפנית של איכות

הכול החל מדו"ח שנתנו הפקחים העירוניים על לכלוך וזוהמה באחד מהבלוקים בעיר, בשכונת נווה – דוד.

הדו"ח למעשה השית על כל דייר ודייר קנס בסכום רציני, אלה חשו רצו לעיריית דימונה, לביטול הדו"ח וביטול הגזירה הכספית הגבוהה (מאות שקלים לכל דייר).

כאן נכנסים לתמונה מנהל הפיקוח מוטי כהן, שולי אילוז מנהלת המחלקה לאיכות הסביבה, והיועץ לענייני גינון במחלקה שרלי בן זקרי. אלה יחד עם הדיירים טכסו עצה והחליטו שבמקום הקנסות הדיירים בשיתוף המחלקה לאיכות הסביבה ובסיועה, יעשו יחד בשיפור הניקיון ובשיפור חזות הבלוק כולו. ואכן תוך מס' ימים אגף שפ"ע ועובדיו ערכו מבצע ניקיון וחידוש, חברת המשקם הכשירה את הקרקע בחזית הבלוק לנטיעה של עצים, פרחים, בתבניות ייחודיות, והנחת תשתית לטפטפות לקיום הצמחים שזה עתה נשתלו.

בכך בעצם דיירי הבלוק – החזירו עטרה ליושנה שכן הבלוק הנ"ל היה ידוע בטיפוח והניקיון עליו שמרו הדיירים.

השבוע כאמור התקיים טכס ויום כיף לילדי הבלוק ולדייריו, עם הפעלת פינות יצירה שנפרסו בשטח.

הדיירים והילדים נטעו עצים והיו שותפים לחדוות היצירה החידוש והחזות החדשה לה בזכותם ובזכות מחלקות העירייה זכה הבלוק לעדנה.

המחלקה לאיכות הסביבה בראשותה של שולי אילוז דאגה לילדים ופינקה אותם בסרט ופופקורן וחתמו יום מושקע, מהנה ומועיל שכולו הירתמות לשינוי חיובי בחזות מבנים יחד עם הדיירים.

ומה אומרים דיירי הבניין? "הכול התחיל מדו"ח אחד שנתנה העיריה על לכלוך בבלוק. כעסנו, התרעמנו והגענו לעירייה משלחות, משלחות בכל פעם כדי לשנות את רוע הגזירה. ואז הנס קרה! מוטי כהן, שולי אילוז לוי ושרלי בן זיקרי הרימו את הכפפה ובמקום להפעיל את הדו"ח ולחייב כל דייר לשלם מאות שקלים מכיסו הם החליטו בעצה אחת עם הדיירים לשפץ, לשפר ולפאר את  הבלוק ולהחזיר לו את זוהרו משנים קודמות. חברת המשקם הגיעו במשך ימים רבים, ניקו את השטח והכשירו אותו לקליטת צמחים ועצים לרווחת הדיירים.

היום (שני) נערך יום כיף לילדי הבלוק ולהוריהם. פינות יצירה, פינת צמות, שתילת עצים, חידון נושא פרסים, סרט ניצחון".

ועל זה נאמר "בשם ה' נעשה ונצליח".